Polygram - 9. třída

V pátek 6. ledna navštívili žáci 9. třídy již podruhé Střední školu André Citroëna, kde si v rámci projektu Polygram během dopoledne vyzkoušeli různá pracoviště. Část žáků navštívila pracoviště na Dřevařské ulici, kde po úvodním slovu jednoho z vyučujících byli  rozděleni do tří skupinek. V nich měli možnost vyzkoušet si práci na nejrůznějších přístrojích – např. zjistili, jak funguje svářecí trenažér s rozšířenou realitou ,na CNC frézce si vyrazili svoji vlastní minci či na CNC soustruhu si vysoustruhovali šachovou figurku.

Druhá část se účastnila programu v hlavní budově školy. V zámečnické dílně vyráběli svícny, v počítačové učebně programovali Karla a Minecraft a v autoškole se dozvěděli zajímavé informace o elektromobilitě a vyzkoušeli si jízdu na trenažéru a ve formuli jedna.

Cílem tohoto projektu je podpořit rozvoj polytechnického vzdělávání a nadchnout žáky pro tyto obory, což se rozhodně v tento den podařilo.