Olympiáda žáků 1. ročníku

Sportovní olympiáda dětí Velké Opatovice 2023

Čtvrteční dopoledne 18. května patřilo ve Velkých Opatovicích sportovcům. Z širokého okolí se sjelo hned 16 týmů, které byly připraveny na sportovní akci roku nesoucí název Olympiáda dětí a mládeže 1. tříd. Naši školu reprezentovalo  8-mi členné družstvo pod vedením paní učitelky Evy Vlachové a Kateřiny Zoubkové. Soutěž spočívala ve 4 disciplínách (běh na 400 m, běh na 50 m, hod míčkem a skok z místa). I když nám počasí zpočátku příliš nepřálo, všichni naši malí soutěžící podali maximální výkony a prokázali se jako sportovci tělem i duší. Volné chvíle mezi disciplínami nám vyplnila pohádková stezka a pobyt ve zrekonstruovaném areálu základní školy se spoustou sportovních prvků a hřišť. Po výborném obědě na nás už čekalo pouze vyhlášení výsledků, které se neslo již v letním duchu díky sílícímu sluníčku. Všem našim malým reprezentantům moc děkujeme za vzorně odvedené sportovní výkony a věříme, že si atmosféru sportovní olympiády užili stejně jako my a všichni zúčastnění.

Družstvo tvořili:

Berenika Pulcová, Gabriela Marková, Aneta Vybíhalová, Kateřina Pecnová, Jozef Kamenický, Lukáš Včelař, Dominik Šaršon a František Bednář

Eva Vlachová a Kateřina Zoubková