Noc s Andersenem

Hans Christian Andersen, dánský spisovatel a nejslavnější světový pohádkář, by jistě ocenil snahu a elán, se kterým žáci deváté třídy nachystali 31. 3. 2017 pro své mladší spolužáky z první třídy program na naši oblíbenou akci - Noc s Andersenem. Prvňáčci tedy mohli zažít netradiční páteční odpoledne, které se protáhlo až do sobotních ranních hodin.

Nejprve se za pomoci deváťáků ubytovali ve své kmenové třídě, kde celý program odstartoval Martin Oliva a Štěpánka Skudová předáním soutěžních kartiček a představením všech svých spolužáků a programu. Poté se prvňáčci rozdělili do dvojic a pustili se do plnění zapeklitých úkolů, které pro ně byly připraveny u celkem osmi soutěžních stanovišť. Všechny se svým tématem zabývaly pohádkami a odkazem H. Ch. Andersena. Navíc pro ně byla připravena tři bonusová stanoviště. Děti všechny aktivity hravě splnily.

Po večeři jsme se vydali na noční výpravu za pokladem. Ztichlá a potemnělá budova školy prvňáčkům však hrůzu nenaháněla, protože mají pro strach uděláno, a tak jsme pomáhali najít uloupený poklad dvěma pohádkovým postavám. Princezna a hodná čarodějnice nás totiž požádaly o pomoc. Cestou jsme hledali i dobré skřítky pomocníčky, kteří se občas ve škole objeví, avšak ti se nám letos bohužel neukázali. Jen co byl poklad nalezen, už bylo potřeba si nachystat ležení pro zasloužený odpočinek. Po vyčištění zoubků pak přišla ještě krásná pohádka na dobrou noc, kterou přečetla Veronika Vašíčková.

V sobotu ráno jsme všichni vstali brzy, ale vůbec nám to nevadilo, protože nás čekala výtečná snídaně. Skládala se převážně z domácích buchet, bábovek a rolád, které napekly paní učitelky a žákyně deváté třídy Kamila Vybíhalová. Poté už zbývalo jen rozdat pamětní listy, vyrobené odznáčky se členy Čtyřlístku, v jehož duchu se letošní Noc s Andersenem nesla, i sladkou odměnu a celou akci ukončit.

Tímto bych chtěla poděkovat žákům devátého ročníku za spolupráci s přípravami a výborně odvedenou práci s dětmi. Na celé jedno odpoledne, večer a ráno se stali jejich staršími pomocníky a kamarády v tom nejlepším slova smyslu. Snad jim to vydrží i nadále.

Mgr. Jana Richterová