Prázdniny

Vážení rodiče, milí žáci.

Poslední zvonění ukončilo II. pololetí školního roku 2020/2021. Žáci se rozběhli na prázdniny. I letošní rok byl poznamenán covidovou krizí. Dlouho jsme nechodili do školy vůbec, ani rotace nás tolik netěšila a teprve plný návrat od května jsem si naplno užili. Přes všechny potíže deváťáci úspěšně zvládli přijímací zkoušky, pasovali jsme 26 budoucích prvňáčků, přijali 14 nových dětí do školky a do šestého ročníku v září uvedeme 27 žáků. Škola v září přivítá celkem 229 žáků.

Jak už to tak bývá, konec roku je obdobím loučení. Nejen s dětmi, ale i učiteli. Ze školy do zaslouženého důchodového odpočinku odchází paní učitelka Alice Novotná a pan učitel Jiří Horníček. Ve školce ze stejného důvodu svoje působení končí paní učitelka Anna Kočí, s tou se ale budeme od září potkávat v družině na krátkodobý zástup za nemocnou paní vychovatelku. Nově nastoupí po prázdninách do školky paní Aneta Kopalová a do školy paní učitelka Martina Kopecká a Markéta Bezděková. Všem odcházejícím bych touto cestou ráda poděkovala za jejich mnohaletou kvalitní práci a ochotu a popřála jim hodně osobní pohody do dalších let. Moc ráda jsem s nimi pracovala, a také se od nich hodně naučila.

Prázdniny nebudou jen časem odpočinku, zajistíme 14 dnů provozu mateřské školy počátkem srpna a ve stejném období i 14 dnů provozu letního vzdělávacího kempu hrazeného Asociací školních sportovních klubů. Připravujeme řadu oprav, aby bylo prostředí ve škole zase o kousek hezčí.

Děkuji všem učitelům i provozním zaměstnancům za zvládnutí náročného roku, přeji jim zaslouženou hezkou dovolenou. I vám děkuji za přízeň a podporu a všem přeji poklidné léto plné sluníčka a pohody, mějte dobrou náladu a buďte zdraví.

Jitka Vaňková