Návštěva památníku holokaustu Romů a Sintů na Moravě

Ve středu 25. 5. 2022 se žáci 9. ročníku společně s několika žáky 8. ročníku zúčastnili prohlídky a výukového programu v Památníku holokaustu Romů a Sintů v Hodoníně u Kunštátu. Prostor památníku byl v minulosti kárným pracovním táborem, ale především místem, kde se za II. světové války nuceně koncentrovali Romové a další osoby nacistické ideologii nepohodlní. Prostřednictvím filmu „Jsou to těžké vzpomínky“, ve kterém vzpomínají na tyto kruté časy doboví pamětníci a kvalitně připraveného výukového programu získali žáci hlubší vhled do událostí, které se odehrály během války. Návštěva památníku v žácích probudila emoce a utvrdila v přesvědčení, že nesmíme dopustit, aby se tyto ohavné zločiny proti lidskosti v budoucnu opakovaly.