UZAVŘENÍ ŠKOLY - AKTUALIZACE do 11. 4. 2021

UZAVŘENÍ PROVOZU ŠKOLY

OD 27. 2. 2021 DO .....

VÁŽENÍ RODIČE, VLÁDA PRODLOUŽILA OPATŘENÍ TÝKAJÍCÍ SE UZAVŘENÍ ŠKOL - zde

Vážení rodiče,

na základě usnesení Vlády České republiky ze dne 26. února 2021 č. 200 o přijetí krizového opatření Vláda omezuje s účinností ode dne 27. února 2021 od 00:00 hod. do dne 21. března 2021 do 23:59 hod. mimo jiné:

  • provoz základních škol podle školského zákona, a to tak, že se zakazuje osobní přítomnost žáků na základním vzdělávání v základní škole, s výjimkou:
  1. základní školy při zdravotnickém zařízení,
  2. škol zřízených při zařízeních pro výkon ústavní výchovy nebo ochranné výchovy,
  3. individuální konzultace (pouze jedno dítě nebo žák, jeden pedagogický pracovník a případně zákonný zástupce),

s tím, že prezenční výuka musí probíhat v neměnných třídách dětí nebo žáků,

  • provoz mateřských škol podle školského zákona, a to tak, že se zakazuje osobní přítomnost dětí na předškolním vzdělávání v mateřské škole, s výjimkou mateřské školy při zdravotnickém zařízení,
  • provoz školních klubů a školních družin, a to tak, že zakazuje osobní přítomnost dětí, žáků a studentů a jiných účastníků na tomto zájmovém vzdělávání,

 

OŠETŘOVNÉ: informace o ošetřovném např. zde: https://www.cssz.cz/web/cz/aktualni-informace-k-osetrovnemu. Podle nových pravidel škola již nevyplňuje žádné potvrzení.

OBĚDY: všechny děti mají od pondělí obědy odhlášeny.

DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ MŠ:  distanční vzdělávání je povinné pro předškoláky. Paní učitelky zadaly předškolákům úkoly na procvičování, pro dobrovolníky uděláme on-line hodiny, aby děti mohly paní učitelku alespoň vidět přes monitor (info na webu bude ve středu večer), sledujte, prosím, web.  

DISTANČNÍ VZDĚLÁVÁNÍ ZŠ ve všech třídách základní školy bude probíhat distanční vzdělávání. I nadále jsou povoleny individuální konzultace ve škole učitel - žák (po domluvě). 

  • III. - IX. ročník podle stávajícího rozvrhu (třeťáky a čtvrťáky prosíme o stažení aplikace, budou mít schůzky v kalendáři aplikace)
  • I. a II. ročník - připojovat se budeme v aplikaci Microsoft Teams - prosím o její stažení dle níže uvedených pokynů.  Rozvrhy dají paní učitelky na web do svých tříd. Pokud se vám hned v pondělí nepodaří připojit, nevadí, chápeme krátký čas na přípravu, dejte prosím vědět paní učitelce mailem nebo přes systém DM. 

POKYNY K APLIKACI MICROSOFT TEAMS: 

Velmi vás prosím, kdo ještě nemá, stáhněte si aplikaci Microsoft Teams - ZDE. Rádi bychom upustili od kopírování odkazů na online hodiny na web. Po nainstalování aplikace a přihlášení žáka uvidí žáci schůzku ve svém kalendáři (kalendář je v nabídce vlevo), viz níže. Tento způsob je pro žáky pohodlnější a předejdeme tím nedopatřením, kdy se žáci nemohou připojit k hodině z důvodu chyby v odkazu na webu.. 

Dítě musí být do aplikace Teams přihlášeno svým žákovským účtem = jmeno.prijmeni@zskninice.cz. Pozor, nemůžete být přihlášeni jiným účtem, například účtem sourozence či rodiče. Pokud budete mít problém při instalaci, nebo nemáte heslo, kontaktujte mě telefonicky na 607 185 536 nebo mailem jitka.vankova@zskninice.cz, ráda pomohu.  Děkujeme za pochopení a spolupráci. 

 

 

Základní škola

Mateřská škola

Nahoru