Adaptační kurz 6. ročníku

Příchod nového žáka do nového kolektivu je jedním z nejdůležitějších kroků v dosavadním životě mladého člověka. Adaptační kurz je unikátním soustředěním, které poskytuje celé třídě vzájemné prohloubení vztahů a stmelení celého kolektivu.

První den byl ve znamení týmových aktivit. Žáci pracovali ve skupinách i ve dvojicích. Rozvíjeli jsme slovní tvořivost a paměť. Poté jsme navázali na tradiční vycházku po bydlištích žáků. V odpoledních hodinách děti prokázaly své skautské dovednosti při rozdělávání ohně. Pomyslným vrcholem dne bylo očekávané opékání špekáčků. Žáci uspokojili všechny smysly a s vervou se ještě pustili do tělovýchovných her.

Páteční den byl zaměřen na budování a upevňování pozitivních vztahů ve třídě. Žáci se zahráli na reportéry a vedli ve dvojici rozhovor. Velkým překvapením byla velká nápaditost otázek typu: „Co kdyby se stali všichni neviditelnými? Co kdyby se ze země vyhrabal dinosaurus?“ Symbolem naší třídy se staly ručně vyráběné odznáčky s logem třídy. Děti si vytvořily návrhy a výsledný odznáček si odnesly na tričku.

Sportovního ducha jsme opět posílili přehazovanou na hřišti. Počasí nám přálo a děti odcházely z kurzu s úsměvem na rtech.

Mgr. Simona Gricová, Mgr. Petra Galbová