V planetáriu

V pondělí 8. října se prvňáci a druháci vydali na výlet do brněnského planetária na pohádkový příběh „Se zvířátky o vesmíru“.  A o čem vyprávěl tento příběh?

Ježek, zajíc, krtek a sova jsou čtyři kamarádi, kteří se sešli na kraji lesa, aby prozkoumali raketovou základnu. Všechno je pro ně nové, nikdy nic podobného neviděli, a když vidí startovat raketu, jsou z toho úplně paf. Nikdo netuší, o co by se mohlo jednat, a tak vymýšlí jeden bláznivý nápad za druhým. Snad by se tam dohadovali dodnes, kdyby nepotkali chytrého myšáka, který jim vše vysvětlil. Protože myšák strávil celý život mezi vědci na raketové základně, ví toho o vesmíru opravdu hodně. Součástí představení byla i prohlídka hvězdné oblohy, ukázka několika jasných hvězd a nejnápadnějších souhvězdí. Děti se seznámily se Sluneční soustavou, planetami a Měsícem.

Sedět pod hvězdnou oblohou uprostřed dne, bylo pro všechny velkým zážitkem.