Návštěva brněnského planetária

DSCN3602.JPG

V pátek 4. listopadu se 6. a 7. ročník vydal na fantastickou cestu vesmírem, která se uskutečnila v digitáriu brněnského planetária.

Výukový program nazvaný Astronaut se skládal z několika částí. V první z nich si žáci mohli prohlédnout hvězdnou oblohu spolu s nejnápadnějšími souhvězdími. V další části se vydali na průzkum vesmíru na palubě raketoplánu. Rovněž nahlédli do astronautova těla a čekal je i dokonce nácvik stavu beztíže. V neposlední řadě si žáci sami mohli vyzkoušet, jak těžké je dobývání vesmíru a co všechno pobyt na oběžné dráze obnáší. Místy se jim ze všech prožitků točila hlava tak silně, až se museli pevně přidržovat opěradel svých pohodlných „leteckých“ křesílek.

Všichni jsme byli návštěvou planetária a jeho programem nadšeni a doufáme, že se brzy na tomto magickém a okouzlujícím místě opět vyskytneme.