Hodnocení 1. pololetí

Vážení rodiče,

děti Vám dnes přinesou výpisy z vysvědčení, ocenění jejich pololetní práce. Někde zavládne radost, někde zklamání, ale všude by měla být podpora dítěte. Je pololetí, na všem se dá do konce roku zapracovat. Jako učitelé můžeme zodpovědně říci, že jsou děti šikovné, chtějí se učit, na školních akcí se chovají vzorně.

I já bilancuji první pololetí v nové roli, hodnotím, co se nám povedlo a kde máme rezervy. Podařilo se nám uzavřít rok s kladným hospodářským výsledkem, zvládli jsme dlouhodobou absenci vyučujícího fyziky a pracovních činností bez újmy na kvalitě výuky, koncem roku jsme dovybavili školu novými pomůckami a dataprojektory. Dlouhodobý projekt Šablony 1 jsme bezproblémově uzavřeli a přihlásili jsme se do projektu Šablony 2, kde můžeme získat 1,4 mil. korun pro potřebu školy. Díky zapojení do projektu Sportuj ve škole máme dva kroužky sportovek a nové sportovní náčiní. Prvňáčci jsou ve škole už jako doma, také šesťáci z okolních obcí se pohodově začlenili do kolektivu. Předškolácké skupinky od října naplno běží, rozšířili jsme informace na webovkách, děti absolvovali řadu vzdělávacích akcí.

Vidíme ale i rezervy, stále řešíme odhazování odpadků v okolí školy, ztráty věcí v šatnách, přístup dětí ze zahrady do školy v době družiny, v malé míře řešíme i kyberšikanu. Nepodařilo se nám zajistit svačinky pro děti z důvodu kapacity jídelny, ale zajistili jsme pro děti 1x týdně zdarma ovoce a 1x týdně mléko.

To vše je zásluhou dobrého týmu všech zaměstnanců, pedagogických i provozních, ale také dobrou spoluprací se zřizovatelem a v první řadě i s Vámi rodiči. Děkuji, že berete školu jako svého partnera, že chápete, že jsme na jedné lodi. Proto říkám, jste-li spokojeni, řekněte to ostatním, jste-li nepokojeni, řekněte to nám. Ve škole jste vždy vítáni.

Jitka Vaňková, ředitelka školy