Exkurze Praha

Dne 10. května 2019 se  žáci  8. ročníku vydali na jednodenní exkurzi do hlavního města naší republiky. Odjezd byl naplánován již na brzké ranní hodiny. Vyjíždělo se v pět hodin z Letovic. Naštěstí nikdo nezaspal a žáci se na vlakovém nádraží sešli v plném počtu. Vybaveni pohodlnou obuví, teplým oblečením a značnou zásobou svačin jsme usedli do rychlíku, který nás za dvě hodiny dovezl přímo na pražské hlavní nádraží.

Odtud jsme se pěšky vydali na Václavské náměstí.  Zde nám jeden z žáků sdělil nejdůležitější informace o pomníku sv. Václava. Pak jsme již spěchali na Staroměstské náměstí, abychom v celou hodinu mohli na orloji v okénkách obdivovat 12 figur apoštolů. Ze Staroměstského náměstí pak naše kroky směřovaly na Karlův most, který je druhým nejstarším mostem a na němž se nachází sochy 30 světců, z nichž nejznámější je socha sv. Jana Nepomuckého. Z Karlova mostu jsme se vydali na Petřín. Tady samozřejmě nechyběla návštěva zrcadlového bludiště, v jehož poslední části se nachází síň smíchu s různě zakřivenými zrcadly. A že jsme se při pohledu na nás do zrcadel opravdu nasmáli.

Poslední zastávkou naší exkurze byl Pražský hrad spojený s prohlídkou Katedrály sv. Víta, v níž se v minulosti odehrávaly korunovace českých králů a rovněž se zde nachází ostatky významných českých patronů a panovníků. Poté jsme se také prošli Zlatou uličkou, kterou tvoří spoustu malých domečků s nádhernými fasádami.

I když nám počasí úplně nepřálo, výlet jsme si užili a vrátili se plni dojmů a zážitků. Již nyní se těšíme na další výlet.