Adaptační pobyt 6. třídy

Konec druhého zářijového týdne tradičně patří adaptačnímu pobytu šesťáků. Přibyli noví spolužáci a je potřeba se lépe poznat a skamarádit. I letos jsme vyrazili do Penzionu Eden u Jevíčka. Počasí jsme si snad ani nemohli přát lepší, prostředí nás také příjemně překvapilo. Všichni jsme zvládli s batohem na zádech dojít až do cíle, i když někteří si úplně nevěřili. Po ubytování už nás čekala spousta aktivit seznamovacích, sportovních, kooperativních i jen zábavných. Všichni se do úkolů a her pustili s maximálním nasazením. Dokázali spolupracovat v menších i větších skupinách na různých typech činností. Snažili se překonávat a z „to nejde“ se stalo „to dám“.  I když se jim někdy výběr parťáků nejdřív nelíbil, nakonec společnými silami zadání splnili. Velmi rádi jsme si společně povídali. Mobily, které musely zůstat doma, nám ani nechyběly. První noc se ještě někde objevily slzičky, ale druhou už všichni spali spokojeně jako broučci. Na zpáteční cestu jsme vyrazili hned po obědě, jako cílová prémie na nás na náměstí v Jevíčku čekala skvělá zmrzlina. Domů jsme dojeli unavení, ale plní dojmů.